Проект «Global Yuristics»

Проблема на вирішення якої спрямований проект:

В наш час майже у кожного виникає потреба у вирішенні питань, які потребують спеціальних знань у сфері юриспруденції. Такі послуги надаються юристами або адвокатами. На жаль, в Україні для людей не притаманно заздалегідь укладати договори на юридичні послуги. Це обумовлено існуючою в суспільстві думкою про високу вартість таких послуг, а така думка, в свою чергу, сформована через те, що ціноутворення вартості юридичних послуг є непрозорими. Кожним юристом чи адвокатом визначається вартість його послуг індивідуально, в залежності від різних факторів, як то кваліфікація, досвід, затребуваність, середня ціна по регіону, складність справи. При цьому вартість послуг ніде не озвучується. У зв’язки з цим, як правило, звернення до юриста здійснюється вже у критичні моменти такі як ДТП, адмінзатримання, виконавчі дії державних виконавців, інші процесуальні дії правоохоронних або контролюючих органів, коли гостро стоїть питання захисту своїх прав чи інтересів. В таких випадках час на пошук юриста чи адвоката зводиться до мінімуму, як правило починаються обдзвони знайомих (які  користувались юридичними послугами) з проханням порадити юриста, збір порад друзів знайомих, що мають юридичну освіту та не мають відповідного досвіду. Найти ж юристів через будь-які реєстри, інтернет-ресурси, форуми є дещо проблематичним, адже юристи чи адвокати використовують звичайні сайти візитівки, дають оголошення на різних тематичних сервісах чи консультують користувачів на форумах, при цьому ознайомитись з реальними відгуками клієнтів про них немає де. Крім того, юрист чи адвокат може бути сильним спеціалістом, наприклад, в кримінальному праві та абсолютно слабким в цивільному. Це в свою чергу створює ризик отримання неякісних юридичних послуг та відповідно негативного результату.

У випадках коли відносно особи застосовуються заходи державного примусу, як то наприклад – затримання, для допуску адвоката до участі в процесуальних діях необхідним є наявність укладеного договору про надання правової допомоги, а укласти його під час таких подій не завжди вдається.

 

З боку юристів чи адвокатів також існує проблема в можливостях заявити про себе. Так, на даний час, надавачі юридичних послуг можуть інформувати громадськість про свою діяльність шляхом: відображення інформації в реєстрі адвокатів (стосується тільки адвокатів), розміщення вивіски над офісом, випуск та розповсюдження буклетів і візитівок, створення сайту візитівки (профілю в соціальних мережах), розміщення оголошення на відповідних ресурсах та надання консультацій на форумах.  При цьому, в більшості випадків, клієнти приходять тільки по рекомендаціям знайомих. Можливість роботи в юридичних консультаціях при судах та відповідно через них залучати нових клієнтів мають обмежена кількість правників. У зв’язку з цим, молодим юристам дуже важко знаходити нових клієнтів.


Мобільні додатки в сфері юридичних послуг, які на даний час існують, спрямовані тільки на надання консультацій.

Підсумовуючи вищевикладене,  можна дійти висновку, що в суспільстві існує потреба:

– в швидкому пошуку юриста чи адвоката;

– можливості швидкого укладення договору про надання правової допомоги

– доступності та прозорості механізму формування вартості послуг

– створенні платформи для розміщення інформації про надавачів юридичних послуг.

Вирішення вищезазначених запитів пропонується шляхом розробки та впровадження мобільного додатку, який дасть змогу юристам чи адвокатам розміщувати інформацію про себе в певних розділах (наприклад: за регіоном, за галуззю права, за часом доби в який можуть надаватись послуги, за досвідом, за вартістю послуг тощо), а користувачі зможуть відповідно обирати необхідного їм спеціаліста опираючись на свої можливості, потреби та рейтинг такого спеціаліста, який буде формуватись за рахунок відгуків користувачів, що скористались його послугами. Однією з умов є відображення вартості послуг. Крім того, користувачі авторизувавшись через bank-id чи ЕЦП матимуть можливість укласти договір про надання юридичних послуг з необхідним їх спеціалістом. Також користувачі зможуть розміщувати у відповідному розділі завдання, вирішення яких потребує юридичних знань, а юристи зможуть надавати користувачу пропозиції по вартості послуг (щось на кшталт аукціону).